Holdfény Derby, Rábapatona 26.7.2008

Holdfény Derby, Rábapatona 26.7.2008 - obrázek

V sobotu poobede sme nakopli bratovu Hondu a poďho do Maďarska. Na túto akciu som sa tešil, bolo to pre nás niečo nové a povzbudený dobrým výsledkom z minulého týždňa som čakal, že Betka si opäť vybehne dobrý výsledok. Na štarte bolo 9 sučiek. Oproti pôvodnej štartovej listine v nej bola jediná zmena. Tá ma síce dosť mrzela, šlo totiž o Caramiu van de Groene Golf  Janka a Stely Holderikových. Takto štartovali sučky: Umara el Shiras, Dévaj Nivó, Dévaj Sunny, Vakvágta Gallala, Vakvágta Dana, Emmeline Issis Wind, Probaxon Amy, Barchetta Spitfire Moravia a samozrejme Betty. Do prvého rozbehu sme šli s Vakvágta Danou a Gallalou. Vylosovali nám box číslo 2. Nič moc, ale prvý a posledný raz toho dňa Betka trošku zaváhala a nechala šancu priblížiť sa niektorej zo súperiek. Dobehla prvá v čase 24,00s pred Danou 24,06s a Gallalou 24,84s. Do druhého behu Betka nastúpila proti Umare a Sunny. Opäť prvé miesto, tentokrát s komfortným náskokom a tiež z vnútorného boxu, ale úplne bez zaváhania a tlačenia sa von, čím ma veľmi prekvapila, pravda najlepšie si nechala na finále, do ktorého nastupovala s jednotkou spolu s Danou, Emmeline, Barchettou, ktorej sa mimoriadne darilo, Sunny a Nivó....... Pre kamošku Amy zostalo bohužiaľ len finále B. Ale svoje behy si užívala a za návnadou sa rútila so štekotom a obrovským záujmom.
     Finále sa začali behať už potme kompletnými finále B a o  21,30 sme nastúpili pred búrlivou kulisou na finále my. Vylosovanie-box číslo dva nebolo ideálne a chcel som vymeniť, ale nedalo sa. Na moje prekvapenie Betty vyštartovala úplne bez problémov a špekulácií ako sa dostať na vonkajšok dráhy a potom som ju nevidel, až sa vynorila daľeko pred ostatnými fenami za cieľovou čiarou. Druhá dobehla len o pár stotín pred Emmeline Barchetta, ktorej úprimne gratulujem.
     No a aby som nezabudol na Figáča. Ten sa v oboch rozbehoch stretol s tatom Bettky- Old Road´s Ceasarom. V prvom rozbehu sa mu trošku nezadarilo a dobehol druhý za Ceasarom a pred Dunádanom. Do druhého behu nastúpili proti sebe opäť, tentokrát s lepším koncom pre Luisa, ktorý vrátil Ceasarovi prehru. Obaja postúpili do finále. Tu mal navrch znova Ceasar. Dobehol prvý pred Ducatim Blue North a Luis skončil na treťom mieste pričom porazil Kenta ze Springbart. Gratulujeme k veľmi peknému výsledku.
    Myslím, že by mi Betka odsúhlasila venovanie tohto víťazstva našej Denečke- Deane od Mária, ktorú som musel dať vo štvrtok uspať.
    Betulka vyhrala krásnu dečku a nástenné hodiny-opäť niečo nové do zbierky. A uvidíme čo ďalej, snáď solorace Marchegg o týždeň.