Marchegg 12.10.2008

Marchegg 12.10.2008 - obrázek

V nedeľu ráno bolo anglické počasie ako s knihy sira Doyla, ale samozrejme, že nás to od dostihu v Marcheggu odradiť nemohlo. Behať sa začalo v podstate na čas, ale chrti prišli na rad až okolo 11.00 pretože dovtedy absolvovalo svoje sólobehy 49 nechrtov a mladé chrty....    V prvom behu vipetov súk  vyhrala Dolce Vita Blue North v super čase 22,65s pred Beyonce YT a Artemis z Arizejských Niv. Do druhého nastúpila Emmeline IW 23,60s, Exploze TT 23,82s, a Gaia Bohemian Snap Dog 23,73s. V treťom behu sme sa dočkali aj my . Betka si klasicky zabehla ako poznamenal Vilda-majiteľ Finty do lesíka, z ktorého vybehla a dobehla ako prvá v čase 22,82s pred Fintou TT 23,22s a Artemis BA 24,22s. V poslednom behu súk vyhrala Grande Tequila TT 23,35s, pred Caramiou vd Groenen Golf 23,46s a Moirou AB 23,56s. Psov, ktorí boli tentoraz  v menšine rozdelili do dvoch behov po štyroch. V prvom vyhral Inzaghi ze Springbart 23,02s, pred Centaurom SM 23,44s, Aaronom BA  23,74s a Ariesom of Carinae 23,80s. V druhom som robil stewarda Gilardinovi TT, ktorý vyhral za 23,12s, druhý dobehol Figo-Luis 23,28, tretí Jack Daniel´s ze Springbart 23,65s a nakoniec Ducati Blue North 23,82s. Druhé behy sa začali po nie dlhej prestávke a v už pomerne teplom počasí a našťastie sme nemuseli čakať na sólobehy a tak sa začalo hneď behmi vipetov. V tom prvom dobehla prvá Dolce Vita za 22,93s pred Caramiou 23,39s a Emmeline 23,40s. V druhom Explozka 2323,54s, druhá dobehla Beyonce 23,55s a tretia Moira 23,65s. Tretí beh vyhrala Finta 23,34s pred Gaiou 23,93s a Artemis BA 24,51s. V poslednom behu súk bežala Betka a vyhrala ho v rovnakom čase ako v prvom kole 22,82s, druhá dobehla Tequila 23,06s a tretia Artemis z AN 23,63s. V prvom behu psov sa stretli traja adepti na celkové víťazstvo. Tento beh vyšiel najlepšie Luisovi, ktorý ho vyhral za 22,80s, Dino 22,82s, Zaga 22,88s, Aaron 23,68s. Druhý rozbeh Centauro 23,20s, Duky 23,53s, Aries 23,59s, Jack 23,26s. Kedže to priatelia z Marcheggu v nedeľu urýchlili tak finále sa začalo asi za pol hodinku. Ako prvé finále B, v ktorom dobehla Explozka na druhom mieste. Vo finále psov mal super štart Luis a dobehol prvý v čase 22,65s, druhý Zaga 23,04s. tretí Dino 23,44s, Duky 23,51s, Centauro 23,57s a Jack 24,13s. My sme si vytiahli box číslo štyri a vnútorná Finta 6, v nedeľu tretí krát. Na rovinke sa to ukázalo a dievčatá sa trošku pretláčali, pravda v rámci fair-play a obe trošku stratili. Dolčena dobehla ako prvá v čase 22,86s, Betka na cieľovej rovinke zabrala a dobehla druhá 22,95s, tretia Cara 23,04s. Finta 23,14s, Teq 23,17s a Emmeline 23,52s. Všetkým ďakujem a gratulujeme.