Marchegg 20.4.2008

Marchegg 20.4.2008 - obrázek

Tak a teraz keď ste si už všetci mysleli, že nič nebude tak napíšem niečo o prvom dostihu v Marcheggu.... V nedeľu bolo krásne počasie, ale to už všetci viete. Ráno sme všetko stíhali-ako vždy, na poslednú chvíľu. Pozrel som do katalógu a vyzeralo to celkom zaujímavo.
  V prvom rozbehu mala Betka za súperky Barchettu Spitfire Moravia a Artemis Black Arrows. V čase 23,30s dobehla prvá, po bezproblémovom priebehu a v najlepšom čase prvého kola.
 Po krátkej pauze nasledovali druhé behy a tu Betka narazila na Dolce Vitu Blue North a Dévaj Red Hot Chilli, ktorá nespravila hanbu svojmu menu a Betke dobeh trochu okorenila, nechcela ju pustiť k návnade a tak som do toho musel vstúpiť a Betulu k návnade dosadiť. Tento beh vyhrala Dolce Vita  pred Betkou a Red Hot.
  Po taktickej porade v priebehu dlhej prestávky, ktorej pozostatky mám dodnes(som sa opálil), sme nastúpili v zostave 1. Dolce Vita, 2. Grande Tequila Ticking Timebomb, 3. Betty, 4. Finta Ticking Timebomb, 5. Barchetta, 6. Dévaj Red Hot Chilli do finále. Tretí krát som si v nedeľu vytiahol štvorku box a Betka vyrazila, pravda nie dostatočne rýchlo na dráhu. Trošku sa popretláčali s Dolcenou, kým sa dostala na vonkajšiu časť dráhy a dobehla si pre štvrté miesto.... Vo veľmi slušnom čase 22,80s vyhrala maličká Finta, druhá dobehla Dolce Vita, tretia Tequila, piata Red Hot a šiesta Barchetta.
  Vo finále A psov sme mali trošku prekvapujúco iba jedného zástupcu a tým bol Ashton Probaxon, mladý a zdá sa perspektívny pes. Štartoval z jednotky boxu, dobre vyštartoval, ale spolubežiaci mu trochu zamotali nohy a kým sa dostal do rytmu ostatný mu trošku ušli. Zabojoval a stačilo mu to na pekné štvrté miesto v slušnej konkurencii. Luisovi ušlo finále o dve stotiny, ale s prehľadom vyhral finále B a mladý Lionel ze Springbart dobehol v B-čku na štvrtom mieste.
  Trochu sme ešte povegetili, neúspešne som sa pokúsil uniesť Fintu a spokojne sme sa vybrali každý po svojom. Domov sme priniesli peknú sklenenú plaketu, takú ešte nemáme a už ani nechceme, lebo ešte máme aj miesto na poháre...Hi.